V mesecu oktobru smo imeli v enoti Luna prav posebno športno dopoldne – obiskalo nas je Društvo paraplegikov Celje. Možnost sodelovanja je ponudila mamica dečka iz naše skupine in mi smo bili takoj za. Na velikem igrišču smo se zbrali vsi oddelki enote Luna, kjer smo člane društva najprej spoznali, nato pa so nas povabili k igri z žogami. Otroci so se lahko najprej preizkusili v vožnji z invalidskimi vozički, kar je bila prav posebna izkušnja. Nekateri so bili sprva zadržani, nato pa so se opogumili in tudi sami poskusili. Nadaljevali smo z metanjem žoge na koš, nekateri so ciljali iz invalidskega vozička, drugi brez njega. Žoge smo si s člani društva podajali, jih lovili ter skupaj kegljali.

Otroci so zopet dokazali kako odprti in brez predsodkov znajo biti. Želimo jim čim več takšnih srečanj, da bodo to odnesli s seboj, ko odrastejo.

Pripravila: Katja Mahne