Skoči na glavno vsebino

V torek, 26. 9. 2023, smo sodelovali v množični akciji Atletske zveze Slovenije, s katero spodbuja otroke k prvim atletskim korakom in želi ozavestiti sodelujoče o pomenu zdravega načina življenja. Množični tek otrok v Sloveniji je potekal pod sloganom Začni mlad, tekmuj pošteno. V preteklem letu se je dogodka udeležilo okrog 25.000 otrok iz celotne Slovenije. Tudi letos smo se dogodka z veseljem udeležili otroci in strokovni delavci vseh enot našega vrtca.

Strokovne delavke smo otrokom na igriščih pripravile tek na 100 ali 200 metrov (prilagojeno starosti otrok), športno dopoldne pa popestrile še z ostalimi gibalnimi izzivi (poligon, premagovanje ovir, vožnja s skiroji…). Pred pričetkom teka so se otroci dobro ogreli in razgibali. Potrudili smo se po svojih najboljših močeh,  odtekli do cilja in z veseljem premagali vse zastavljene izzive. Skupine otrok so se med sabo spodbujale in glasno navijale. Vsi smo uspešno pretekli zastavljeno progo in na koncu za nagrado prejeli priznanje. S takšnimi dogodki želimo ozavestiti otroke o pomembnosti zdravega življenja, gibanja in predvsem o poštenem tekmovanju.

Dostopnost