S podelitvijo nagrad se je zaključil ozaveščevalni projekt Misija: Zeleni koraki, ki med slovenskimi otroki, učenci in dijaki spodbuja zeleni promet in bolj trajnostne potovalne navade.

V šestih letih je bilo v projekt neposredno vključenih kar 13.000 otrok iz cele Slovenije, ki so kot rezultat učenja, raziskovanja in ozaveščanja o trajnostni mobilnost pripravili ankete, razstave, likovne in grafične izdelke, literarna in dramska dela, skulpture, fotoreportaže in video prispevke.

S ponosom sporočamo, da se je naš vrtec uvrstil med zmagovalce. Otroci pod vodstvom mentoric Ksenije Povše in Katje Kranjc so prejeli priznanje in nagrade za 1. mesto v kategoriji vrtcev. S svojo maketo, ki prikazuje/ponazarja okolju bolj prijazna vs. manj prijazna prevozna sredstva in vplive na okolje, so z veliko mero ustvarjalnosti pokazali, da so bili najboljši.

Iskrene čestitke!

Razstava letošnjih izdelkov, ki so nastali v projektu, je na ogled v kleti Dvorane A v BTC Cityju Ljubljana do konca junija 2022.

Več na povezavi: https://ekosola.si/v-siti-teatru-razglaseni-zmagovalci…/

#ekošola #btccity #trajnostnamobilnost #zelenamobilnost #zelenikoraki