Glasba nas popelje v svet skrivnih želja,

domišljije in čarovnij.

In kot je nekoč rekel nekdo,

ki je bil z besedami spreten zelo:

»Kjer besedam spodleti, glasba govori.«

(to so besede Hansa Christiana Andersena)

 

V četrtek, 2. 6. 2022, smo za starše, otroke, dedke, babice… pripravili prireditev »Vrtec, to smo mi«, v dvorani Celjskega doma. Sodelovali so otroci najstarejših oddelkov našega vrtca, Pevski zbor strokovnih delavk vrtca z gosti. Obiskovalce je nagovorila tudi ravnateljica vrtca Vanja Krašovic.

Sodelovanje vrtca s starši je izjemnega pomena. S predstavitvijo njihovega dela, z igranjem na instrumente in s prepevanjem, nam pogosto obogatijo dejavnosti v vrtcu.

V preteklih letih je bilo zaradi epidemioloških razmer tega mnogo manj, zato smo veseli, da so bili z nami starši otrok iz enote Sonce, izvrstni glasbeniki: Matjaž Brežnik (kitara), Mirjana Brežnik (prečna flavta), Igor Feketija (bas kitara), Sandra Feketija (vokal), Aljoša Jurkošek (klavir, trobenta), Maša Mareš Ritlop (violina) in Mitja Ritlop (klarinet). Zapeli in zaigrali so nam pesmi, ki jih otroci dobro poznajo in jih s strokovnimi delavkami mnogokrat prepevajo.