Skoči na glavno vsebino

Tudi v našem vrtcu smo skupaj z otroki prepevali ljudske pesmi, plesali ljudske plese in spoznali instrumente.

Vseslovensko petje s srci je neformalen praznik, ki vsako leto na dan Zelenega Jurija poveže vse generacije, neguje slovensko kulturo in jezik, krepi narodno pripadnost in ustvarja boljše vzdušje v družbi.

Petje nas povezuje že od nekdaj. Ohranja nas kot narod s svojim jezikom. S petjem izkazujemo in krepimo svojo domovinsko pripadnost. Slovenci smo narod petja, ki ima največ pevskih zborov na kvadratni kilometer na svetu. Petje ima tudi terapevtski učinek: deluje celostno na naš organizem; krepi desno možgansko hemisfero, kjer imamo centre za kreativnost, intuicijo in sočutje; okrepi dihanje; ustvari prostor miru, odpre naša srca in nas ponese v stanje harmonije in veselja…

 

Dostopnost