Mestna občina Celje se je pridružila projektu zavarovalnice Generali in Zavoda Varna pot na področju zagotavljanja večje varnosti pešcev, posebej otrok in starejših, kolesarjev in voznikov skirojev. Z umeščanjem inovativnih tridimenzionalnih prehodov za pešce želijo v območjih umirjenega prometa zmanjšati število žrtev in voznike spodbuditi k dodatnemu zmanjšanju hitrosti ter večji pazljivosti. Umeščanje 3D-zeber je del akcije »Varno ima vedno prav«, za manj žrtev med najranljivejšimi udeleženci v prometu.

Od danes pa je namenu predana tudi 3D-zebra v Celju, natančneje na Jurčičevi ulici 1, v bližini enote Sonce. Na dogodku so skupaj z glasbenikom Trkajem nastopili otroci skupine Lucije Kolar in Natalije Slodej, iz enote Mavrica.